Puolueosastot ja kunnallisjärjestöt

15:04

2017

HANKASALMI

Hankasalmen Sosialidemokraatit ry

puheenjohtaja

Esko Repo

045 652 9706, esko.repo@hankasalmi.fi

sihteeri

Jaana Suhonen

040 7626798, jaana.suhonen@hankasalmi.fi

 

JOUTSA

Joutsan Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Leo Niinikoski

044 0629679, leo.niinikoski@gmail.com

sihteeri

Marjaana Kuitunen

0400 909920, marjaanakuitunen@gmail.com

 

JYVÄSKYLÄ

 

Jyväskylän Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Riitta Mäkinen

riittamakinen@hotmail.com

sihteeri

Kimmo Ojala

050 527 6884  kimmo.ojala@jty.fi

 

Keski-Suomen Krist. Sos.dem. Yhdistys ry

puheenjohtaja

Tapio Lampinen

050 2989, tapio.lampinen@iki.fi

sihteeri

Marjatta Hynynen

marjatta.hynynen@luukku.com

 

Korpilahden Sosialidemokraatit ry

puheenjohtaja

Petteri Kaura-aho

040 727 9972

 

Kuokkalan Sosialidemokraatit ry

puheenjohtaja

Aila Kruus

040 751 7765,  aila.kruus@kuoso.fi

sihteeri

Irma Hirvonen

040 825 4438, terttula@gmail.com

 

Kypärämäen Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Pertti Reinikainen

0500 644 911, pertti.reinikainen@jnp.fi

Lohikosken/Huhtasuon Demarit ry

puheenjohtaja

Allan Kemiläinen

0400 542859, alla.kemilainen@jkl.fi

sihteeri

Birgitta Vänttinen

040 864 4342, biva1@luukku.com

 

Palokan Sosialidemokraatit ry

puheenjohtaja

Jouni Arnberg

050-599 6115, jouni.arnberg@jkl.fi

sihteeri

Paavo Luukkonen

0400 642844, paavo.luukkonen48@gmail.com

 

Säynätsalon Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Ahti Ruoppila

040 7478231, ahti.ruoppila@sak.fi

sihteeri

Anna Kaukonen

040 5682370, anna.e.m.kaukonen@gmail.com

 

Tikkakosken Sos.dem Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Tuomo Liukkunen

040 746 9572,  tuomo.liukkunen@suomi24.fi

sihteeri

Leena Uutela

040 746 0132,  leena.uutela@gmail.com

 

Vaajakosken Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Eila Simola

040 596 7548,  eila.simola@kolumbus.fi

sihteeri

Marja Kalho

040 575 6495,  marja.kalho@luukku.com

 

JÄMSÄ

Jämsän Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Tuomo Alanen

040 8461079, tuomo.alanen@gmail.com

sihteeri

Eija Arvaja

0400 904162, eija.arvaja@jamsa.fi

 

Jämsänkosken Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Esa Niivee

050 321 2858,  esa.niivee@pp.inet.fi

sihteeri

Pekka Pasanen

040 8313946 pekkaeljas(at)hotmail.com

 

Järvenkylän Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Aili Nurmi

040 723 3735

sihteeri

Eila Salonen

040 773 2176,  eila.k.salonen@luukku.com

 

Koskenpään Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Risto Heilanen

040 838 4971

sihteeri

Jorma Poti

0400 354 974, jorma.poti@jamsa.fi

 

Kuoreveden Sos.dem Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Taisto Rinne

040 8693691, taisto.rinne@pp.inet.fi

sihteeri

Markku Korpela

040 8693211, markku.korpela@patria.fi

 

Länkipohjan Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Sanna Rajala

0407056705, sm.rajala@luukku.com

sihteeri

Heimo Lehtinen

040 8258472, heimo.k.lehtinen@gmail.com

 

KANNONKOSKI

Kannonkosken Sos.dem. Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Sirpa Kaikkonen

050 530 5221, sirpa.kaikkonen373@gmail.com

 

KARSTULA

Karstulan kk:n Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Juha Manni

040 725 7210,

sihteeri

Heli Alapiha
040 545 7067, heli.alapiha@kotinet.fi

 

KEURUU

Keuruun Sosialidemokraatit ry

puheenjohtaja

Maija Kajosmäki

040 565 6087, maija.kajosmaki@pp.inet.fi

sihteeri

Merja Ahonen

050 5248982, merjah.ahonen@gmail.com

 

KINNULA

Kinnulan Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Olavi Tuikkanen

0400 798 747, olavi.tuikkanen@kinnula.fi

sihteeri

Juha Urpilainen

044 9745815, urpilainen.juha@gmail.com

 

KIVIJÄRVI

Kivijärven Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Risto Holm

040 821 9450, risto.holm@suomi24.fi

sihteeri

Marjatta Liimatainen

040 769 4116, marjatta.liimatainen@pp3.inet.fi

 

KONNEVESI

Konneveden Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Eeva-Liisa Korhonen

044 9966390, eeva.korhonen56@gmail.com

sihteeri

Vappu Laaksonen

0400 794034, vappu.laaksonen@luukku.com

KUHMOINEN

Kuhmoisten Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Ulla Salmi

040 5915405, salmi.ulla.paivikki@hotmail.fi

sihteeri

Mikko Kekäläinen

044 961 5762, mikkoster@gmail.com

 

KYYJÄRVI

Kyyjärven Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Aarto Hokkanen

044 0130 347

LAUKAA

Laukaan Demarit ry

puheenjohtaja

Aila Blomberg

0400 963 458, blomberg.aila@gmail.com

sihteeri

Helena Pihlajasaari

0400 540 995, helena.pihlajasaari@gmail.com

 

Vihtavuoren Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Ilkka Terimaa

040 865 4899, ilkka.terimaa@metalliliitto.fi

sihteeri

Jaana Kinnunen

0400 504610, jaana.kinnunen@pph.inet.fi

 

Leppäveden Sosialidemokraatit ry

puheenjohtaja

Matti Vuoristo

0400 344 619, matvuo4@saunalahti.fi

sihteeri

Johannes Tarvainen

johannes.tarvainen@jippii.fi

 

LUHANKA

Luhangan Sos.dem. Yhdistys ry

puheenjohtaja

Pentti Pirhonen

040 828 713

sihteeri

Harri Järvinen

040 522 9399

 

MULTIA

Multian Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Maritta Lampinen

040 0673225, marittamyyja@gmail.com

sihteeri

Katri Autio

040 777 5696

 

MUURAME

Muuramen Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Arto Liikanen

040 735 4855, arto.liikanen@muurame.fi

sihteeri

Teija Hitonen

040 8349046, teija.hitonen@jkl.fi

 

PETÄJÄVESI

Petäjävesi-Kintaus Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Raisa Kinnunen

0500 855338, kinnunen.raisa@gmail.com

sihteeri

Hilkka Paakkunainen

040 827 0359, hilkka.paakkunainen@pp.inet.fi

 

PIHTIPUDAS

Pihtiputaan Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Reijo Jämsen

0400 352251, reijo.jamsen@pihtipudas.fi

sihteeri

Tuula Kokkonen

044 5776389, tuula.kokkonen@pihtipudas.fi

 

SAARIJÄRVI

Lanneveden Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Rauno Temonen

044 5325639, rauno-termonen@outlook.com

sihteeri

Seija Kaikkonen

044 532 5638

 

Saarijärven Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Sami Tuominen

040 588 8028,  sami.tuominen@saarijarvi.fi

sihteeri

Ritva Sneck-Ruotsalainen

040 8341878, ritva.sneck-ruotsalainen@saarijarvi.fi

 

TOIVAKKA

Toivakan Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Kari Parviainen
kari.parviainen@toivakka.fi

sihteeri

Henna Breilin

henna.breilin@toivakka.fi
 

UURAINEN

Uuraisten Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Markku Käpylä

050 377 3702, markku.kapyla@pp.inet.fi

sihteeri

Matleena Kivelä

040 762 2924, matleenak@gmail.com

 

VIITASAARI

Löytänän Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Taisto Urpelainen

0400 241 973, taisto.urpelainen@suomi24.fi

sihteeri

Ritva Kuusrainen

040 532 3052,  ritva.kuusrainen@pp.inet.fi

 

 

Viitasaaren Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Risto Rossi

0400 287431, risto.o.rossi@gaiml.com

sihteeri

Sisko Linna

0400 648 533, sisko.linna@viitasaari.fi

 

 

ÄÄNEKOSKI

Konginkankaan Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Kalevi Ahonen

050 301 2036, kaarlo.ahonen@gmail.com

sihteeri

Teijo Hytönen

040 965 2151, teijo.hytonen@pp.inet.fi

 

Suolahden Työväenyhdistys ry

puheenjohtaja

Marko Tuhkanen

040 1917186 marko.tuhkanen(at)live.fi

sihteeri

Erkki Uusitalo
050 5237821 erkki.uusitalo@p2.inet.fi
 

Äänekosken Sosialidemokraatit ry

puheenjohtaja

Seppo Ruotsalainen

040 5106806  seppo.ruotsalainen(at)pp7.inet.fi

sihteeri

Veli-Pekka Nieminen

040 7766675, veli-pekka.nieminen@luukku.com

 

KUNNALLISJÄRJESTÖT

Jyväskylän Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry

puheenjohtaja

Tony Melville

050 2464, tony.melville@kolumbus.fi

sihteeri

Marita Putkonen

040 7598021, marita.putkonen@sdp.fi

 

 

Jämsän Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry

puheenjohtaja

Jorma Poti

0400 200 467, jorma.poti@jamsa.fi

sihteeri

Eija Arvaja

0400 904 162,  eija.arvaja@infonia.fi

 

Laukaan Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry

puheenjohtaja

Meeri Pirttinen

040 5446542, meeri.pirttinen@gmail.com

sihteeri

Erkki Sivander

erkki.sivander@laukaa.fi

 

Viitasaaren Sos.dem. Kunnallisjärjestö ry

puheenjohtaja

Juhani Halonen

040 7337663, juhani.halonen@viitasaari.fi

sihteeri

Sisko Linna

0400 648 533, sisko.linna@viitasaari.fi