Puolueosastot ja kunnallisjärjestöt

2020

HANKASALMI

Hankasalmen Sosialidemokraatit ry
Puheenjohta
Häkkinen Pekka
050 3215974 pekka.hakkinen@hankasalmi.fi

Sihteeri
Vuorimaa Pertti
044 7600354 pertsan@gmail.com

JOUTSA

Joutsan Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Koukka Tauno
040 5049685 tauno.koukka51@gmail.com

Sihteeri
Niinikoski Leo
044 0629679, leo.niinikosk@gmail.com

JYVÄSKYLÄ

Jyväskylän Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Mäkinen Riitta
0442848504 riittamakinen@hotmail.com

Sihteeri
Ojala Kimmo
0505276884 kimmo.ojala@jty.fi

Keski-Suomen Krist.Sos.dem. ry
Puheenjohtaja
Lampinen Tapio
0502989 j.m.tapio.lampinen@gmail.com

Sihteeri
Vuorenmaa Kari
0400 641344, kari.j.vuorenmaa@gmail.com

Kypärämäen Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Reinikainen Pertti
0500644911 pertti.reinikainen@jnp.fi

Sihteeri
Haapsalo Kaija
0400016283 kaija.haapalo@jkl.fi

Lohikoski-Huhtasuon Sosialidemokraatit
Puheenjohtaja
Kemiläinen Allan
0400542859 allan.kemilainen@jkl.fi

Sihteeri
Vänttinen Birgitta
0408644342 biva1@luukku.com

Kuokkalan Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Kruus Aila
0407517765 aila.kruus@elisanet.fi

Sihteeri
Ruotonen Leena
040 5181129 leena.ruotonen@gmail.com

Säynätsalo Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Halttunen Simo
045 6937116 simojahalttunen@gmail.com

Tikkakosken Sos.dem. Työväenyhdistys
Puheenjohtaja
Kuusijoki Kari
050 5997951 kari.kuusijoki@gmail.com

Sihteeri
Uutela Leena
0407460132 leena.uutela@gmail.com

Palokan Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Lahtinen Aarno
0505237705 aarno.lahtinen@elisanet.fi

Sihteeri
Luukkonen Paavo
0400642844 paavo.luukkonen48@gmail.com

Vaajakosken Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Kuusisto Ari
040 5221026 ari@kuusisto.net

Sihteeri
Kuusisto Eija
050 4656928 eija@kuusisto.net

Korpilahden Sosialidemokraatit
Puheenjohtaja
Kaura-Aho Petteri
0407279972 petteri.kaura-aho@lahitapiola.fi

JÄMSÄ

Jämsän Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Alanen Tuomo
0408461079 tuomo.alanen@gmail.com

Sihteeri

Kuisma Tarja
040 5838699, tarja.kuisma@imnetti.fi

Järvenkylän Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Nurmi Aili
0407233735

Sihteeri
Kiuru Inkeri
0415442132 inkeri.kiuru@gmail.com

Kuoreveden Sos.dem. Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Rinne Taisto
0408693691 taisto.rinne@pp.inet.fi

Sihteeri
Markku Korpela
0406781971 markkukorpela2@gmail.com

Jämsänkosken Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Peltonen Tuula
0505122156 tuula.peltonen@jamsa.fi

Sihteeri
Salminen Helena
045 2797733 helena.salminen@jamsa.fi

Koskenpään Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Heilanen Risto
0408384971

Sihteeri
Poti Jorma
0400200467 jorma.poti@jamsa.fi

Länkipohjan Työväenyhdistys ry
puheenjohtaja
Rajala Sanna
0407056705 sanna.rajala@jamsa.fi

sihteeri
Lehtinen Heimo
0408258472 heimo.k.lehtinen@gmail.fi

KANNONKOSKI

Kannonkosken Demarit ry
Puheenjohtaja
Villman Sanna
040 7380682 sanna.villman(at)superliitto.fi

Sihteeri
Kinnunen Elli
0405178941 kinnunenellik@gmail.com

KARSTULA

Karstulan kk:n Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Manni Juha
0407257210 juha.manni@karstula.fi

sihteeri
Alapiha Heli
0405457067 heli.alapiha@karstula.fi

KEURUU

Keuruun Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Kakkuri Ari
040047936 ari.kakkuri@keuruu.fi

Sihteeri
Kuusela Maaret
050 0336004 maaret.kuusela@gmail.com

KIVIJÄRVI

Kivijärven Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Holm Risto
0408219450 risto.holm@suomi24.fi

KINNULA

Kinnulan Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Tuikkanen Olavi
0400798747 olavi.tuikkanen@kinnula.fi

Sihteeri
Urpilainen Juha
0449745815 urpilainen.juha@gmail.com

KONNEVESI

Konneveden Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Korhonen Eeva-Liisa
044 9966390 eeva.korhonen56@gmail.com

Sihteeri
Utriainen Sanna
045 8953313 utriainen.sanna@gmail.com

KUHMOINEN

Kuhmoisten Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Salmi Ulla
0405915405 salmi.ulla.paivikki@hotmail.fi

Sihteeri
Sarvala Silmu
040 0231333 silmu.sarvala@gmail.com

KYYJÄRVI

Kyyjärven työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Hokkanen Aarto
0440130347

LAUKAA

Laukaan Demarit
Puheenjohtaja
Pekonen Tarmo
045 6334392 tarmo.pekonen@pp1.inet.fi

Sihteeri
Virtanen Kalevi
0440380048 eskokalevi.virtanen@gmail.com

Jyvässeudun palkansaajademarit ry
Puheenjohtaja
Terimaa Ilkka
0408651899 ilkka.terimaa@gmail.com

Sihteeri
Eliisa Haimakka
040 5527874 eliisahaimakka@hotmail.com

Leppäveden Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Vuoristo Matti
0400344619 matvuo4@saunalahti.fi

Sihteeri
Tarvainen Johannes
0400430837 johannes.tarvainen@jippii.fi

MULTIA

Multian Työväenyhdistys ry
Varapuheenjohtaja
Erkki Lampinen
050 3292635

Sihteeri
Kekälinen Katri
0456315332

MUURAME

Muuramen Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Liikanen Arto
040 7354855 arto.liikanen@hotmail.com

Sihteeri
Hitonen Teija
040 8349046 teija.hitonen@jkl.fi

PETÄJÄVESI

Petäjävesi-Kintaus Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Malmberg Marja
0405618265 marja.malmberg61@gmail.com

Sihteeri
Paakkunainen Hilkka
0408270359 hilkka.paakkunainen@pp.inet.fi

PIHTIPUDAS

Pihtiputaan Demarit ry
Puheenjohtaja
Kananen Aira
040 5447710 aira.kananen@pihtipudas.fi

Sihteeri
Paananen Terttu
0400632563 terttua.paananen@gmail.com

SAARIJÄRVI

Saarijärven Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Nyrönen Jarmo
040 5201463 jarmo.nyronen@saarijarvi.fi

Sihteeri
Sneck-Ruotsalainen Ritva
0408341878 ritva.sneck-ruotasalinen@pp1.inet.fi

Lanneveden Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Temonen Rauno
0445325639 rauno-temonen@outlook.com

Sihteeri
Kaikkonen Seija
0445325638

TOIVAKKA

Toivakan Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Parviainen Kari
0407460911 kari.parviainen@toivakka.fi

Sihteeri
Breilin Henna
0407414229 breilinhenna@gmail.com

UURAINEN

Uuraisten Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Rimmi Sari
0405093961 sari.rimmi@gmail.com

Sihteeri
Arponen Veli-Matti
0503837823 veli-matti.arponen@pp.inet.fi

VIITASAARI

Löytänän Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Lahtinen Kari
0400 242460 kari.kirsti@gmail.com

Sihteeri
Kuusrainen Ritva
0405323052 ritva.kuusrainen@gmail.com

Viitasaaren Demarit ry
Puheenjohtaja
Linna Sisko
0400 648533 sisko.linna@viitasaari.fi

Sihteeri
Liimatainen Aila
050 3792708 aila.liimatainen@gmail.com

ÄÄNEKOSKI

Äänekosken Sosialidemokraattinen yhdistys ry
Puheenjohtaja
Ruotsalainen Seppo
0405106806 seppo.ruotsalainen@pp7.inet.fi

Sihteeri
Nieminen Veli-Pekka
0407766675 veli-pekka.nieminen@aanekoski.fi

Suolahden Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Kiiskinen Kari
0405683767 kari.kiiskinen@valtra.com

Sihteeri
Uusitalo Erkki
0505237821 erkki.uusitalo@pp2.inet.fi

Konginkankaan Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Ahonen Kalevi
0503012036 kaarlo.ahonen@gmail.com

Sihteeri
Hytönen Teijo
0409652151 tepi.th@gmail.com

KUNNALLISJÄRJESTÖT

Jyväskylän Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja
Koskinen Veijo
05060156 veijo.koskinen@jkl.fi

Sihteeri
Patrikainen Olli
040 0644367 patrikainen.olli@gmail.com

Jämsän Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja
Poti Jorma
0400200467 jorma.poti@jamsa.fi

Sihteeri
Niivee Esa
050 3212858 esa.niivee@gmail.com

Laukaan Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja
Blomberg Aila
0400963458 blomberg.aila@gmail.com

Sihteeri
Pirttinen Meeri
040 5446542 meeri.pirttinen@gmail.com

Viitasaaren Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja
Halonen Juhani
0407337663

Sihteeri
Liimatainen Aila
050 3792708