Puolueosastot ja kunnallisjärjestöt

15:04

2018

HANKASALMI

Hankasalmen Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Repo Esko
0456529706 esko.repo@hankasalmi.fi

Sihteeri
Sohlman Laura
0403301226 laura.sohlman@gmail.com

JOUTSA

Joutsan Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Niinikoski Leo
0440629679 leo.niinikoski@gmail.com

Sihteeri
Tamminen Viljo
0408499297 tamminenviljo@gmail.com

JYVÄSKYLÄ

Jyväskylän Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Mäkinen Riitta
0442848504 riittamakinen@hotmail.com

Sihteeri
Ojala Kimmo
0505276884 kimmo.ojala@jty.fi

Keski-Suomen Krist.Sos.dem. ry
Puheenjohtaja
Lampinen Tapio
0502989 j.m.tapio.lampinen@gmail.com

Sihteeri
Hynynen Marjatta
0456704789 marjatta.hynynen@luukku.com

Kypärämäen Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Reinikainen Pertti
0500644911 pertti.reinikainen@jnp.fi

Sihteeri
Haapsalo Kaija
0400016283 kaija.haapalo@jkl.fi

Lohikoski-Huhtasuon Sosialidemokraatit
Puheenjohtaja
Kemiläinen Allan
0400542859 allan.kemilainen@jkl.fi

Sihteeri
Vänttinen Birgitta
0408644342 biva1@luukku.com

Kuokkalan Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Kruus Aila
0407517765 aila.kruus@elisanet.fi

Sihteeri
Hirvonen Irma
0408254438 terttula@gmail.com

Säynätsalo Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Ruoppila Ahti
0407478231 ahti.ruoppila@sak.fi

Sihteeri
Kaukonen Anna
0405682370 anna.e.m.kaukonen@gmail.com

Tikkakosken Sos.dem. Työväenyhdistys
Puheenjohtaja
Liukkunen Tuomo
0407469572 tuomo.liukkunen@komas.fi

Sihteeri
Uutela Leena
0407460132 leena.uutela@gmail.com

Palokan Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Lahtinen Aarno
0505237705 aarno.lahtinen@gmail.com

Sihteeri
Luukkonen Paavo
0400642844 paavo.luukkonen@gmail.com

Vaajakosken Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Simola Eila
0400487155 eila.simola@kolumbus.fi

Sihteeri
Kalho Marja
0405756495 marjakalho@gmail.com

Korpilahden Sosialidemokraatit
Puheenjohtaja
Kaura-Aho Petteri
0407279972 petteri.kaura-aho@lahitapiola.fi

JÄMSÄ

Jämsän Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Alanen Tuomo
0408461079 tuomo.alanen@upm.com

Sihteeri
Arvaja Eija
0400904162 eija.arvaja@jamsa.fi

Järvenkylän Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Nurmi Aili
0407233735

Sihteeri
Kiuru Inkeri
0415442132 inkeri.kiuru@gmail.com

Kuoreveden Sos.dem. Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Rinne Taisto
0408693691 taisto.rinne@pp.inet.fi

Sihteeri
Markku Korpela
0406781971 markkukorpela2@gmail.com

Jämsänkosken Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Peltonen Tuula
0505122156 tuula.peltonen@jamsa.fi

Sihteeri
Pasanen Pekka
0408313946 pekkaeljas@hotmail.com

Koskenpään Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Heilanen Risto
0408384971

Sihteeri
Poti Jorma
0400200467 jorma.poti@jamsa.fi

Länkipohjan Työväenyhdistys ry
puheenjohtaja
Rajala Sanna
0407056705 sanna.rajala@jamsa.fi

sihteeri
Lehtinen Heimo
0408258472 heimo.k.lehtinen@gmail.fi

KANNONKOSKI

Kannonkosken Demarit ry
Puheenjohtaja
Kaikkonen Sirpa
0505305221 sirpa.kaikkonen373@gmail.com

Sihteeri
Kinnunen Elli
0405178941 kinnunenellik@gmail.com

KARSTULA

Karstulan kk:n Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Manni Juha
0407257210 juha.manni@karstula.fi

sihteeri
Alapiha Heli
0405457067 heli.alapiha@karstula.fi

KEURUU

Keuruun Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Kakkuri Ari
040047936 ari.kakkuri@keuruu.fi

Sihteeri
Ahonen Merja
0505248982 merjah.ahonen@gmail.com

KIVIJÄRVI

Kivijärven Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Holm Risto
0408219450 risto.holm@suomi24.fi

KINNULA

Kinnulan Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Tuikkanen Olavi
0400798747 olavi.tuikkanen@kinnula.fi

Sihteeri
Urpilainen Juha
0449745815 urpilainen.juha@gmail.com

KONNEVESI

Konneveden Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Korhonen Eeva-Liisa
0449966390 eeva.korhonen56@gmail.com

Sihteeri
Laaksonen Vappu
0400794034

KUHMOINEN

Kuhmoisten Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Salmi Ulla
0405915405 salmi.ulla.paivikki@hotmail.fi

Sihteeri
Kekäläinen Mikko
0449615762 mikko@kekalainen.net

KYYJÄRVI

Kyyjärven työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Hokkanen Aarto
0440130347

LAUKAA

Laukaan Demarit
Puheenjohtaja
Espinosa Hanna-Leena
0451127229 hlespinosa120@gmail.com

Sihteeri
Virtanen Kalevi
0440380048 eskokalevi.virtanen@gmail.com

Vihtavuoren Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Terimaa Ilkka
0408651899 ilkka.terimaa@gmail.com

Sihteeri
Eliisa Haimakka
040 5527874 eliisahaimakka@hotmail.com

Leppäveden Sosialidemokraatit ry
Puheenjohtaja
Vuoristo Matti
0400344619 matvuo4@saunalahti.fi

Sihteeri
Tarvainen Johannes
0400430837 johannes.tarvainen@jippii.fi

MULTIA

Multian Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Lampinen Maritta
0400673225 marittamyyja@gmail.com

Sihteeri
Kekälinen Katri
0456315332

MUURAME

Muuramen Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Liikanen Arto
040 7354855 arto.liikanen@hotmail.com

Sihteeri
Hitonen Teija
040 8349046 teija.hitonen@jkl.fi

PETÄJÄVESI

Petäjävesi-Kintaus Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Malmberg Marja
0455618265 marja.malmberg61@gmail.com

Sihteeri
Paakkunainen Hilkka
0408270359 hilkka.paakkunainen@pp.inet.fi

PIHTIPUDAS

Pihtiputaan Demarit ry
Puheenjohtaja
Jämsén Reijo
0400352251 reijo.jamsen@pihtipudas.fi

Sihteeri
Paananen Terttu
0400632563 terttua.paananen@gmail.com

SAARIJÄRVI

Saarijärven Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Tuominen Sami
0405888028 sami.tuominen@saarijarvi.fi

Sihteeri
Sneck-Ruotsalainen Ritva
0408341878 ritva.sneck-ruotasalinen@saarijarvi.fi

Lanneveden Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Temonen Rauno
0445325639 rauno-temonen@outlook.com

Sihteeri
Kaikkonen Seija
0445325638

TOIVAKKA

Toivakan Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Parviainen Kari
0407460911 kari.parviainen@toivakka.fi

Sihteeri
Breilin Henna
0407414229 breilinhenna@gmail.com

UURAINEN

Uuraisten Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Rimmi Sari
0405093961 sari.rimmi@gmail.com

Sihteeri
Arponen Veli-Matti
0503837823 veli-matti.arponen@pp.inet.fi

VIITASAARI

Löytänän Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Urpelainen Taisto
0400241973 taisto.urpelainen@suomi24.fi

Sihteeri
Kuusrainen Ritva
0405323052 ritva.kuusrainen@gmail.com

Viitasaaren Demarit ry
Puheenjohtaja
Paananen Mervi
044 4597578 mervi.paananen@viitasaari.fi

Sihteeri
Linna Sisko
0400648533 , sisko.linna@viitasaari.fi

ÄÄNEKOSKI

Äänekosken Sosialidemokraattinen yhdistys ry
Puheenjohtaja
Ruotsalainen Seppo
0405106806 seppo.ruotsalainen@pp7.inet.fi

Sihteeri
Nieminen Veli-Pekka
0407766675 veli-pekka.nieminen@aanekoski.fi

Suolahden Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Kiiskinen Kari
0405683767 kari.kiiskinen@valtra.com

Sihteeri
Uusitalo Erkki
0505237821 erkki.uusitalo@pp2.inet.fi

Konginkankaan Työväenyhdistys ry
Puheenjohtaja
Ahonen Kalevi
0503055762

Sihteeri
Hytönen Teijo
0409652151 tepi.th@gmail.com

KUNNALLISJÄRJESTÖT

Jyväskylän Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja
Koskinen Veijo
05060156 veijo.koskinen@jkl.fi

Sihteeri
Putkonen Marita
0407598021 marita.putkonen@sdp.fi

Jämsän Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja
Poti Jorma
0400200467 jorma.poti@jamsa.fi

Laukaan Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja
Blomberg Aila
0400963458 blomberg.aila@gmail.com

Sihteeri
Autio Markku
0400465215 mja.autio@gmail.com

Viitasaaren Sosialidemokraattinen Kunnallisjärjestö
Puheenjohtaja
Halonen Juhani
0407337663

Sihteeri
Linna Sisko
0400648533 , sisko.linna@viitasaari.fi