Puoluekokousedustajavaalit

Ajankohtaista 14:42

SDP:n 45. puoluekokous pidetään 3.-5.2.2017 Lahdessa.
Puoluekokousedustajat valitaan Keski-Suomessa kolmessa vaaliyhtymässä. Vaaliyhtymä 1 pääsi neuvotellen sopuun, mutta vaaliyhtymä 2 ja 3 käyvät äänestyksen puoluekokousedustajista.
Jäsenäänestys suoritetaan nettiäänestyksenä 7.-16.10.2016 jonka jälkeen on vielä uurnavaalit niille, jotka eivät ole äänestäneet netin kautta.
Uurnavaalipaikoista ja ajoista ilmoitetaan vielä tarkemmin www.keskisuomi.sdp.fisivuilla sekä sähköpostilla.

Vaaliyhtymä 2: ehdokkaat
2 Aapajärvi Olavi Eläkkeensaaja 58 Laukaan Demarit ry
3 Alanen Tuomo pääluottamusmies61 Jämsän Työväenyhdistys r.y.
4 Arvaja Eija toimitusjohtaja 54 Jämsän Työväenyhdistys r.y.
5 Blomberg Aila toimistosiht. eläk.66 Laukaan Demarit ry
6 Hattunen Kati myyjä 39 Kuhmoisten Työväenyhdistys ry
7 Honkanen Risto eläkeläinen 71 Kuhmoisten Työväenyhdistys ry
8 Kajosmäki Maija toimistonhoitaja39 Keuruun Sosialidemokraatit ry
9 Kalmari Leena hammashoitaja 55 Laukaan Demarit ry
10 Keteli Paula Visualisti 44 Toivakan Työväenyhdistys ry
11 Kinnunen Raisa opiskelija 50 Petäjävesi-Kintaus Työväenyhdistys
12 Kokko Jani FM, Tohtorikoulutettava 28 Muuramen Työväenyhdistys r.y.
13 Koskinen Pentti eläkeläinen 72 Kuoreveden Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys r.y.
14 Liikanen Arto metallimies, pääluottamusmies 54M Muuramen Työväenyhdistys
15 Luhanko Kari ostaja 61 Laukaan Demarit ry
16 Niinikoski Leo rakennusmies, eläkeläinen, 66 Joutsan Työväenyhdistys r.
17 Pasanen Pekka laitosasentaja 36 Jämsänkosken Työväenyhdistys ry
18 Pekonen Tarmo koneasentajamestari 55 Laukaan Demarit ry
19 Peltonen Tuula erityisluokanopettaja, kasvatustieteen maisteri 54 Jämsänkosken Työväenyhdistys ry
20 Pihlajasaari Helena sairaanhoitaja, kunnallisneuvos 67 Laukaan Demarit ry
21 Pirttinen Meeri toimistosihteeri61 Laukaan Demarit ry
22 Poti Jorma huoltomies 58 Koskenpään Työväenyhdistys
23 Rönkkö Tuomas Varatuomari 69 Laukaan Demarit ry
24 Salmi Ulla perhepäivähoitaja 57 Kuhmoisten Työväenyhdistys
25 Sarvala Silmu työnsuunnittelija 49 Kuhmoisten Työväenyhdistys
26 Seppälä Leila koulunkäyntiavustaja 63 Jämsän Työväenyhdistys r.y.
27 Sivander Erkki työpajaesimies 59 Laukaan Demarit ry
28 Tammenoja Esko eläkeläinen 71 Laukaan Demarit ry
29 Terimaa Ilkka aluetoimitsija 48 Vihtavuoren Työväenyhdistys ry
30 Vulli Paula päivähoidon aluevastaava 58 Petäjävesi-Kintaus Työväenyhdistys ry

Vaaliyhtymä 3:n ehdokkaat
2 Blom Jari Toiminnanjohtaja 57 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
3 Haapsalo Kaija-Leena pääluottamusmies, sairaanhoitaja 59 Kypärämäen Työväenyhdistys r.y.
4 Hellman Janne Koti-isä/Vartija 41 Vaajakosken Työväenyhdistys r.y.
5 Hjelt Juha paloesimies 61 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
6 Hynynen Marjatta eläkeläinen 65 Lohikosken Sosialidemokraatit r.y.
7 Hämäläinen Jukka linja-autonkuljettaja, pääluottamusmies 49 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
8 Joronen Kari työmies, eläkeläinen 70 Tikkakosken Sos.-dem. Työväenyhdistys ry
9 Jussila Petri projektiasiantuntija 48 Kuokkalan Sosialidemokraatit ry
10 Kelander Mika hoiva-apulainen 46 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
11 Kemiläinen Jarno vanerityöntekijä, plm 40 Lohikosken Sosialidemokraatit r.y.
12 Kinnunen Eetu Opiskelija 27 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
13 Komulainen Annu SYL:n hallituksen jäsen, opiskelija 24 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
14 Koskinen Esko Aluemestari 60 Vaajakosken Työväenyhdistys r.y.
15 Kotimäki Marja-Leena media-assistentti 71 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
16 Kruus Aila työsuojelutarkastaja 64 Kuokkalan Sosialidemokraatit ry
17 Kuoppala Virpi kulttuurisihteeri, työtön 59 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
18 Laitinen Reijo entinen kansanedustaja 66 Lohikosken Sosialidemokraatit r.y.
19 Luukkonen Paavo johtaja, kunnallisneuvos 67 Palokan Sosialidemokraatit ry
20 Melville Tony lehtori, toimittaja 64 Lohikosken Sosialidemokraatit r.y.
21 Mäkinen Riitta hankepäällikkö,YTM 37 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
22 Närhi Jani koneistaja 41 Tikkakosken Sos.-dem. Työväenyhdistys ry
23 Ojala Kimmo toimitusjohtaja 44 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
24 Reinikainen Pertti toiminnanjohtaja, puheenjohtaja 73 Kypärämäen Työväenyhdistys r.y.
25 Ruoppila Ahti aluejohtaja, YTK 52 Säynätsalon Työväenyhdistys ry
26 Saloranta Jasmine opiskelija 24 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
27 Sarja Pertti Eläkeläinen 73 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
28 Sumelles Kalle linja-auton kuljettaja 36 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
29 Suomi Kimmo professori 62 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
30 Tamminen Pekka turvallisuusasiantuntija 43 Vaajakosken Työväenyhdistys r.y.
31 Tuikkanen Marja-Liisa tradenomi 45 Lohikosken Sosialidemokraatit r.y.
32 Tuohimaa Eija toiminnanjohtaja 50 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
33 Viikari Tarja lastentarhanopettaja 61 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
34 Virtanen Vexi Konsultti 54 Jyväskylän Työväenyhdistys ry
35 Vuorimies Tero Palomies 42 Jyväskylän Työväenyhdistys ry