Ehdokkaiden ja vaalipäälliköiden yhteystiedot

Ajankohtaista 15:47

Hanna Huumonen
puheenjohtaja@sonk.fi
SONK
Saariniemenkatu 6
00530 Helsinki
Puh. 045 112 9299
Vaalipäällikkö: Meiju Haapoja, meiju.haapoja@gmail.com, puh. 0400 341 692

Jukka Hämäläinen
jukka.hamalainen@kotiposti.net
Keskisentie 8 A 2
40520 Jyväskylä
Puh. 0400 647 171
Vaalipäällikkö: Eetu Kinnunen, eetu.j.kinnunen@gmail.com, puh. 050 545 3173.

Lauri Ihalainen
lauri.ihalainen@tem.fi
Työ- ja elinkeinoministeriö
PL 23
00023 Valtioneuvosto
Vaalipäällikkö: Timo Harakka Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.”>timo.harakka@tietola.fi  puh 040 5581393

kampanjapäälikkö Ahti Ruoppila Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.”>ahti.ruoppila@sak.fi  puh 040 7478231

Raisa Kinnunen
kinnunen.raisa@gmail.com
Paasiniementie 321
42440 Koskenpää
Puh. 0500 855 338
Vaalipäällikkö: Paula Vulli, paula.vulli@gmail.com

Arto Liikanen
arto.liikanen@hotmail.com
Mesimättääntie 1 b As 8
40950 Muurame
Puh. 040 735 4855
Vaalipäällikkö: Jukka Seppälä, jukka.seppala@metalliliitto.fi

Juha Manni
juha.manni@karstula.fi
Heikkilänmäentie 37 A 2
43500 Karstula
Puh. 040 725 7210
Vaalipäällikkö: ei vielä valittu

Tony Melville
tony.melville@kolumbus.fi
Yläpaula 6 A
40250 Jyväskylä
puh 050 2464
Vaalipäällikkö: Heljä Kautto, heljakautto@gmail.com, puh. 050 376 9530.

Riitta Mäkinen
riittamakinen@hotmail.com
Pekkalantie 10 as 2
40270 Palokka
Puh. 044 284 8504
Vaalipäällikkö: Jani Kokko, kokkojani@suomi24.fi, puh. 050 341 2860.

Tuula Peltonen
tuula.peltonen@eduskunta.fi
Kulmakuja 5
42300 Jämsänkoski
Puh. 050 512 2156
Vaalipäällikkö: ei vielä valittu

Timo Pulli
timo.pulli@cpkelco.com
Kevätlahdentie 137
44150 Äänekoski
Puh. 040 759 3114
Vaalipäällikkö: Markku Lihavainen, markku.lihavainen@paperiliitto.fi, puh. 0400 759 878.

Piritta Rantanen
piritta.rantanen@suomi24.fi
Juokslahdentie 152
42300 Jämsänkoski
Puh. 050 545 1123
Vaalipäällikkö: Tuomo Alanen, tuomo.alanen@gmail.com, puh. 040 547 7758.

Ari Saastamoinen
ari.saastamoinen@pihtipudas.fi
Hoikanmäentie 82
44970 Korppinen
Puh. 040 586 6672
Vaalipäällikkö: Pekka Laine
Tukiryhmän pj: Jarmo Nyrönen, Hiepantie 1, 43100 Saarijärvi, puh. 040 520 1463, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..”>jarmo.nyronen@saarijarvi.fi.

Jasmine Saloranta
jasminesaloranta@hotmail.com
Schaumanin puistotie 31 B 38
40100 Jyväskylä
Puh. 040 179 7445
Vaalipäällikkö: ei vielä valittu

Piiritoimiston yhteystiedot:
projektisihteeri Merja Närhi, puh. 050 463 0585
järjestösihteeri Jari Mäkinen, puh. 0400 718 053

0

Jaa FacebookissaFacebookJaa TwitterissäTwitterJaa WhatsappissaWhatsapp